دانلود(دانلود پاورپوینت اثرات متعادل کننده فرهنگ سازمانی بر روابط میان معلم و مدير و کارایی آن)

دانلود پاورپوینت اثرات متعادل کننده فرهنگ سازمانی بر روابط میان معلم و مدير و کارایی آن|50283336|ajs1535599|اثرات متعادل کننده فرهنگ,فرهنگ سازمانی,روابط میان معلم و مدیر
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود پاورپوینت اثرات متعادل کننده فرهنگ سازمانی بر روابط میان معلم و مدير و کارایی آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

اثرات متعادل کننده فرهنگ سازمانی بر روابط میان رفتار معلم و مدير و كارایی آننوع فایل: PowerPoint


تعداد اسلاید (ها): 20چکیده:


منابع انسانی سازمان قابلیت آموزش و پرورش و تغییر دارد و نیروی انسانی کارا میتواند با انجام صحیح وظایف محوله، اهداف سازمان را تحقق بخشیده و سازمان را به کمال برساند و نمیتوان با ادامه شیوههای نادرست، عدم کارایی مدیران و فقدان انگیزش کارکنان، به حفظ و بقا سازمان همت گماشت. مطالعات و تحقیقات نشان میدهند که فرهنگ بر تدوین اهداف، استراتژي، رفتار فردي، عملکرد سازمانی، انگیزش و رضایت شغلی، خلاقیت و نوآوري، نحوه تصمیمگیري و میزان مشارکت کارکنان در امور، میزان فداکاري و تعهد، سختکوشی و مانند آنها تأثیر میگذارند. موفقيت يا عدم موفقيت هر يك از سبک های مديريت، به ماهيت فعاليت سازمانها و به شرايطي از جمله درجه بلوغ عاطفي و كارايي شغلي هر یک از كاركنان و همينطور شرايط و زمينههاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي جامعه بستگي دارد. ارتباط میان مدیران و معلمان یکی از جوانب مهم ارتباطات سازمانیست که بازخوردهای ناشی از آن رفتار اثربخش را آسان میکند. امروزه فرهنگ سازمانی مانند سایر موضوعات مدیریت به صورت یک موضوع مشترک در تمامی مطالعات مربوط به مدیریت درآمده است. در عرصه مديريت سازمانها، سبک های مختلفي وجود دارد كه سازمانهاي مختلف از آن بهـره می گيرند. منابع انسانی به عنوان مهمترین و باارزشترین منبع در موفقیت سازمان نقش بسزایی دارد. به كارگيري هر یک از سبک های مديريتي، مستلزم روشها، ابزار و ساختار خاص خود ميباشد. فرهنگ سازمانی بر تمام جنبههاي سازمان تأثیر میگذارد. تحلیل فرهنگ سازمانی یکی از مهمترین بخشهای تحقیقاتی حوزه رفتار سازمانی را به خود اختصاص داده است و هم چنین میزان هم بستگی ویژگیهای عملکرد کارکنان سازمان را نشان میدهد. فرهنگ سازمانی جو حاکم بر محیط داخل سازمان است که افراد در آن فعالیت کرده و رفتار آنها شکل میگیرد که این موضوع خود در عملکرد کارکنان سازمان نقش بسزایی دارد. از آنجایی که نیروی انسانی کمیابترین سرمایه هر سازمان محسوب میشوند، معمولاً پایین بودن عملکرد کارکنان یکی از مشکلات اساسی سازمانها است. فرهنگ سازمانی برای کارکنان، شیوه انجام امور در سازمان را مشخص میکند، تقریباً ادراکی یکسان را که در همه اعضاء سازمان وجود دارد. آنچه از یافتهها و تحقیقات وجود دارد، بیانگر تاثیر فرهنگ سازمانی بر نحوه رفتارها میباشد.


فهرست مطالب:


عنوان


چکیده


مقدمه


اهمیت و ضرورت پژوهش


تعریف و بیان موضوع تحقیق


فرهنگ سازمانی


تاثیر فرهنگ سازمانی بر اثربخشی رفتار مدیر و معلم


روابط انسانی میان مدیران مدارس و معلمان


نتیجه گیری


پایانفروشگاه آنلاين محصولات دانلودی


پشتیبانی خرید:


09337266852